Biežāk uzdotie jautājumi

Servisa jautājumi

Tooway™ piedāvā lejuplādes ātrumu līdz 22 Mbit/s un augšuplādes ātrumu līdz 6 Mbit/s.
Nē, Tooway pieslēgumam nepieciešama specifiska satelītantena un LNB satelīta galviņas vietā tiek izmantota īpaša uztveršanas/raidīšanas iekārta.
Tooway pieslēgumam nepieciešams koaksiālais kabelis ar min. >100 db un 75 Ohm. Maksimālais kabeļa garums no antenas līdz modemam nedrīkst pārsniegt 30 m.
Jūsu pieslēgums darbojas visā Latvijas teritorijā. Ja vien Jūsu jaunajā dzīvesvietā pieejams brīvs skats uz dienvidiem, Jums jārēķinās tikai ar montāžas izdevumiem. Lūdzu, pēc iespējas agrāk rakstiski paziņojiet mums jaunās dzīvesvietas adresi, atsevišķos gadījumos (piemēram, pārceļoties no Vaiņodes uz Varakļāniem) būs nepieciešama iekārtas relokācija uz citu satelīta areālu. Tādā gadījumā relokācija maksās 50 €.
Ja Jūs vēlaties mainīt tarifu, lūdzu rakstiski paziņojiet mums savu lēmumu. Tarifa maiņa uz augstāku tarifu ir bezmaksas. Ja vēlaties pāriet uz zemāku (mazāka apjoma) tarifu, maksa par tarifa maiņu ir 35 €.
Jā, tas ir iespējams. Interneta telefonijas lietošanai mēs piedāvājam pielāgotu WLANBOX WB100A rūteri ar VoIP funkciju. Tā cena ir 54,95 €. Savietojumā ar šo rūteri, Jums ir iespēja gan bezvadu savienojumā lietot internetu, gan izmantot VoIP telefonijas pakalpojumus.
Šī iespēja pieejama tikai Business klases tarifiem.
Šī iespēja pieejama tikai Business klases tarifiem.
Tooway pieslēgums ir godīgs pret visiem lietotājiem. Tādēļ mēs īpašu nozīmi piešķiram, lai ikviens lietotājs saņemtu maksimālo pakalpojuma kvalitāti. Atsevišķu agresīvu lietotāju individuālie interneta lietošanas ieradumi nedrīkst traucēt pārējiem lietotājiem. Tiklīdz kāds lietotājs sasniedzis pārraidītā datu apjoma robežas, viņa pieslēguma lejuplādes ātrums tiek ierobežots. Lai iepazītos ar Godīgas Piekļuves politikas nosacījumiem, lūdzu klikšķiniet šeit. Tomēr gadījumos, ja gadījies pārsniegt tarifa apjomu, mēs piedāvājam par atsevišķu samaksu iegādāties papildus 1 GB izmantojot pakalpojumu „Volume Booster”.
Mēs iesakām instalācijas darbus uzticēt mūsu pārstāvim - atbilstoši apmācītam speciālistam. Protams, Jūs varat instalēt sistēmu pats, ja ļoti precīzi un uzmanīgi sekojiet instalācijas pamācības norādēm par antenas montāžu un orientēšanu. Īpaša uzmanība jāpievērš antenas orentēšanas procesam. Šī antena jānoorientē daudz precīzāk, nekā antenas, kuras paredzētas TV signāla uztveršanai. Ieteicams ir izmantot profesionālos mērinstrumentus satelīta signāla noteikšanai.
Pateicoties jaunākās paaudzes tehnoloģiju un aparatūras pielietojumam, kā arī Ka-joslas izmantošanai, Tooway serviss mūsdienās pieejams par līdzīgām cenām kā DSL pieslēgums. Precīzāku informāciju par cenām un pārdošanas nosacījumiem atradīsiet mūsu mājas lapas sadaļā "Tarifi".
Nē, Tooway™ nav nepieciešams nekāda veida komunikāciju pieslēgums.
Jā. Šādā gadījumā starp satelīta modemu un iekšējo tīklu jāieinstalē IP rūteris. Alternatīvs risinājums ir izvēlēties datoriekārtu ar integrētu rūteri un Wi-Fi Interface iespējām.
Jā. Tooway modemu iespējams savienot ar jebkuru Wi-Fi rūteri un tā Jūs iegūstiet bezvadu tīklu.
Jā. Tomēr, tas ir atkarīgs no konkrētā pakalpojuma piedāvātāja. Ar Tooway™ uztvērējiekārtai blakus papildus uzstādītu LNB, antena spēj uztvert arī TV signālu.Tas attiecas gan uz bezmaksas, gan maksas TV kanāliem.
Principā jā. Tomēr, Ping-intervāla ilguma dēļ (apmēram 600 – 650 milisekundes) mēs neisakām spēlēt t.s. Shooter-Games. Šādiem mērķiem platjoslas Tooway™ nav piemērots.
ooway™ ir satelīta atbalstīts divvirzienu platjoslas pieslēgums, kas nodrošina stabilu un ātru pieeju internetam reģionos, kur cita veida interneta pieslēguma nav iespējams nodrošināt, vai esošā interneta kvalitāte ir neapmierinoša. Datu nosūtīšanas un uztveršanas funkcijām nav nepieciešams telefona pieslēgums šajā procesā visa komunikācija notiek caur satelītu.
Standarta gadījumos īpašas prasības netiek uzstādītas. Satelīta modemu iespējams pieslēgt jebkuram datoram (MAC, Windows vai Linux OS), kuram ir integrētā tīkla karte (10/100 Mbit/s). Īpašā piebilde – lai uzsāktu un pastāvīgi lietotu Tooway™ nav nepieciešama nekāda papildus programmatūra vai papildus iekārtas.
Ja Jūs dzīvojiet reģionā, kurā internetam pieejama tikai iezvanpieeja vai esošā infrastruktūra neatbalsta kvalitatīvus interneta sakarus, Tooway™ ir piemērotākais risinājums. Mēs piedāvājam kvalitatīvu un ātru platjoslas interneta pieslēgumu, neatkarīgi no vietas, kurā Jūs atrodieties.
Viss, kas nepieciešams ir satelīta antena un Tooway™ modems. Nekāda papildus programmatūras instalēšana nav nepieciešama. Jums tikai jāpieslēdz dators modemam, jāuzstāda antena, tā jānoorientē un no šī mirkļa Jūs variet lietot Tooway™ pieeju internetam.

Tehniskie jautājumi

Ģeostacionārie satelīti atrodas orbītā virs ekvatora 36.000 kilometeru attālumā no zemes. Datu pārsūtīšana no zemes līdz satelītam un atpakaļ ilgst 250 milisekundes (0,25 sekundes vai sekundes ceturtdaļa). Divu virzienu protokola laika novirze sastāda 600 milisekundes, ieskaitot pievienotā SurfBeam sistēmas laika novirzi. Lai samazinātu novirzes, kuras var atsaukties uz TCP caurlaidību un interneta lietošanas ātrumu, SurfBeam modemā un DOCSIS sistēmā intergrēts t.s. Performance Enhancing Proxy (PEP) un tīkla akselerators.
SurfBeam temināls tehniski nodrošina datu uztveršanas ātrumu līdz 22 Mbit/s. Ar 2 vatu raidītāju, atkarībā no frekvences platuma, antenas izmēra un novietojuma, uz satelītu iespējams pārraidīt mazliet vairāk kā 6 Mbit/s. Piedāvātais Tooway™ pakalpojuma ātrums atrodas mazliet zem šīs robežas.
Vēl nesenā pagātnē laika apstākļi tika uzskatīti par potenciālu apdraudējumu satelītkomunikācijām. Patiešām, signāla pārraidīšanu laika apstākļi iespaidoja tik ļoti, ka radās grūtības nodrošināt kvalitatīvu datu pārraidi. Tomēr, pateicoties tehnoloģiju attīstībai, mūsdienās laika apstākļi vairs neiespaido šo komunikāciju norisi. Lietus apstākļos Tooway™ automātiski reaģē uz izmaiņām pārridīto datu intensitātē un adaptīvajās datu kodēšanas tehnoloģijās (Adaptive Coding and Modulation - ACM). Tādējādi tiek novērsti potenciāli pārtraukumi un optimizēta izmantojamā satelīta transpondera joslas platums. Pateicoties šiem risinājumiem, Tooway™ ir daudz stabilāks par visām citām Eiropā piedāvātajām divvirzienu komunikāciju satelītu sistēmām.
2010. gadā telekomunikāciju kompānija Eutelsat Tooway™ funkciju nodrošināšanai uzsāka ekspluatēt speciālu Ka joslas supersatelītu Eutelsat 8˚ East ar 82 šaurleņķa (katrs 250 km diametrā) raidītājiem, kas spēj nodrošināt šobrīd visātrāko platjoslas satelītinternetu līdz pat 22 Mbit/s gala patērētājiem visā Eiropā.
TV-Satelīti darbojas tikai ar Ku-joslas frekvencēm. To priekšrocība ir liela mēroga ģeogrāfiskais pārklājums, izmantojot tikai vienu satelīta nospiedumu. Tomēr, kopš neilga liaka Eiropā pieejamā Ka josla piedāvā citas priekšrocības:
  • ITU katram satelītam piešķir vairāk KA joslas platumu (1 GHz katram orbitālajam slotam);
  • Atsevišķām divvirzienu komunikācijām Spotbeam tehnoloģija nodrošina īpaši efektīvu frekvenču pielietojumu un tādējādi būtiski samazina spektra izmaksas;
  • Lielāks joslas platums lietotājam nodrošina efektīvāku pārraides intensitāti un ātrumu;
  • Izmantojot Ka joslu frekvences lietošana iespējama arī ar mazāka diametra satelītu antenām;
  • Blanketa licences prasības lietotāja aparatūrai ir vieglāk izpildāmas, tādējādi samazinās aparatūras izmaksas.
Tooway™ tīkla platformu un vadību pārrauga SkyPark Teleport Turīnā (Itālija) un Eutelsat meitas uzņēmums Skylogic. Skylogic šim nolūkam nodarbina 50 līdzstrādniekus un apkalpo 14 hubus, kuri kopā izmanto astoņus Eutelsat satelītus. Atsevišķs uzņēmuma departaments pārrauga un vada Tooway™ tehnoloģiju darbību un rūpējas par piedāvātā pakalpojuma pieejamību un kvalitāti. 10 savstarpēji savienotas zemes stacijas nodrošina pakalpojuma nepārtrauktu darbību.
Ir reizes, kad Jums nepieciešams papildus apjoms (piemēram, ja Jūsu tarifa datu limits tuvojas beigu līmenim, bet vēlaties veikt apjomīgu Windows atjaunināšanu). Mēs piedāvājam atsevišķu apildus apjoma paketi Volume Booster 1 GB apmērā, lai Jūs varētu turpināt lietot ToowayTM servisus pilnā apmērā kad vien vēlaties. Šis papildus apjoms tiek pieslēgts pēc Jūsu iesnieguma un darbojas konkrētajā abonēšanas intervāla laikā. Papildus maksa tiek iekļauta tekošā abonēšanas rēķinā. Nākošajā mēnesī Jums atkal būs iespēja lietot Tooway ierastajā apjomā.
Neizmantotais Volume Booster datu apjoms saglabājas un tiek aktivizēts nākošajā reizē kad patērēts tarifa mēneša datu apjoms.
Lūdzu izmantojiet saiti checkportal.skylogicnet.com. Ņemiet vērā, ka šis datu apjoma uzskaites rīks darbojas tikai ar Tooway pieslēgumu.
Lūdzu izmantojiet Internet Explorer vai Firefox interneta pārlūkprogrammas un adreses laukā ievadiet IP adresi 192.168.100.1